fanfiction

boyblue
bir eserin bir hayranı/takipçisi tarafından yeniden kurgulama ile yazılan başka bir eser. yan hikâye tarzında olabileceği gibi, aynı karakterler çok farklı durumda da karşımıza çıkabilir
lenalee
bir eserin,bir ünlünün hayranlarının o eser,ünlü hakkında kurgulayarak yazdığı hikayelerdir.çeşitli dizilerden,animelerden kurgulanarak, o animenin yazarca istenilen şekli devamı niteliğinde bir hikaye yazılabilir ya da bir ünlüye yakıştırılan bir film ya da bir hayat şeklinde de yazılabilir,tamamen yazan kişinin hayal gücüne kalmıştır.ayrıca aylardır okuduğum hikayelerdir.genellikle benim sevdiğim tarz hikayeler ve aslında fanfictionların büyük bir kısmı ingilizce yazıldığı için ingilizce okumayı tercih ediyorum.gerçek bir hastalık bende,sürekli okuyorum, her yeni bölüm yüklendiğindeki sevincim tarifsiz, öyle bir şey :d fanfiction siteleri de farklılık gösterir.bazıları eserlere göre ya da özgün yazılıren, bazıları da dediğim gibi fanclub üyeleri tarafından sevdikleri ünlüleri içeren bir tarzda da olabilir.
alovesinceforgotten
bilmemkim x reader olanları favorimdir. çok yaratıcı senaryoları olabiliyor. bir süredir knb fanfic'lerine merak salmış durumdayım da, cidden o kadar absürd senaryolar var ki :) assassin aomine mi ararsın, erkek momoi satsuki mi ararsın... hatta insan nigou x reader bile vardı.
(bkz:bu gözler neler gördü)
sınırsız hayalgücüyle birleştiği zaman okuru çok eğlendiren türdür kısacası. yazarken bana kalırsa en önemli olay karakterin orjinalini koruyabilmek. orjinal konuşmaları ve tavırlarıyla örtüştüğü zaman o karakterin fanfic'ini okumak daha çok hoşuma gidiyor. öbür türlü, yazar batırmış gibi geliyor bana.
yalnız sanırım tsundere karakterleri korumak pek kolay olmuyormuş.
undertakersss
fandom çukuruna düştüğünüzü anlamanıza yarayan yerdir. sıradan yan hikayeleri geçtim 2 ana karakteri birbirine düşürüp, yazarın kendini model alarak oluşturduğu bir karakterle +18 içerikli şeyler yazdığını gördüğünüz yerde telefonu hemen kapatıp en az 3 metre uzaklaşın. sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.