gin no saji

ryukon
üniversiteye gittiğim yıllarda izlediğim. okuduğum bölümle de ilgili olduğu için severek ve bir hayli de gülerek izlediğim seridir. Bazı sahnelerin fazlasıyla gerçekçi yapılmış olduğu kanaatindeyim. Ayrıca bu seriye benzer bir seriyi %99.9 ihtimalle izlememişsiniz. Hatta bu seriye benzer bir seri olmayabilir bile, O yüzden gerçekten farklı tarzda bir seri arıyorsanız sizin için harika bir seçim olacaktır. Mutlaka izleyin. Eğer bir listesiniz varsa tereddütsüz üst sıralara bir yere yazabilirsiniz..

Hiromu Arakawa tarafından çizilen serinin mangası 2011 yılında yayınlanmaya başlamış olup günümüzde hala devam etmektedir. Animesi ise 2013-2014 yılları arasında 11'er bölümlük 2 sezon olarak yayınlanmıştır.

Konusu: Hachigen yugo, zeki, çalışkan ve başarılı bir öğrencidir. Ancak babasının mükemelliyetçi biri olması ve ona daha iyi olması için sürekli baskı yapması yüzünden liseyi ailesinden uzakta okumaya karar verir. Hangi okula giderse gitsin kesinlikle başarılı olacağını düşünen hachigen, şehir dışında, yatılı eğitim veren ooezo tarım lisesi'ne gitmeye karar verir.

Yeni okul yılının başlmasıyla birlikte, hachigen, Ailesinden uzakta yeni okulu ve arkadaşlarıyla her şeyin daha kolay olacağını düşünmektedir. Ancak okula başladığında yanıldığını farkeder. Her biri farklı yeteneklere ve becerilere sahip arkadaşlarının arasından, genel ortalamada okulun en başarılı öğrenci olmasına rağmen tüm derslerde illa bir veya birkaç kişiye geçilmiştir. Ayrıca Tarım, beklediğinden zor bir iştir. Sabah güneş doğmadan hemen evvel kalkması ve gece geç saatlere kadar çalışması gerekmektedir.

Seri, bu şartlar altında yeni ortamına adapte olmaya çalışan Hachigen ve yeni arkadaşlarının başından geçen benzersiz, komik ve bir o kadar da eğlenceli olayları anlatmaktadır.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

onizukasensei
Kırsal hayat temalı şahane bir hikaye. Hachigen sevdiğim bir karakterdi. uzunca zamandır 3. sezonunu bekliyorum.yanlış hatırlamıyorsam mangası devam etmeye başlamıştı tekrardan o yüzden animesi için umutlarımız tekrardan yeşillendi.
karalamadefteri
sliver spoon olarak da bilinir; türkçesi gümüş kaşık anlamına gelir.

ilk sezonu 11 bölüm olan full metal alchemist ile tanıdığımız arakawa hiromu'nun 2011 yılında yazmaya başladığı mangadan uyarlanan seridir.
yer yer kahkaha attıran, yer yer de hayata dair güzel mesajlar veren bir anime. tavsiye ederim.

karakter listesi;

hachiken yugo
mikage aki
komaba ichiro
inada tamako
tokiwa keiji
yoshino mayumi
beppu tarou
hachiken shingo
inada shinichirou
nakajima yoshiyuki
toyonishi mika

şimdilik bu kadar yeter :)
lenalee
mandıracılık eğitimi ağırlıklı olan, ahır hayvancılığı ve çiftçilikle de paralel derslerin bulunduğu tarım bilimleri lisesinde, süt ve süt ürünleri bölümünde okuyan yatılı lise öğrencilerinin maceralarını anlatan bir anime (:
angela sama
tarım ve hayvancılık konularına yabancı olan ana karakterin yaşadığı olayları anlatan güzel bir seri...
"tavuğun totosundan çıkan bi şeyin tadı nasıl bu kadar güzel olabilir???" yumurtadan bahsediyor tabi...
tavsiye ederim...
gutsofgod
slice of life türünün son yıllardaki en güzide örneklerinden biri ayrıca sukima switch imzalı çok sevimli nu-pop, country tarzda bir openinge sahiptir
axsyv
daha ilk bölümden içimi ısıtan anime. yurdu olan bir lisede okuduğum için yurtta kalmamış olsam da yurt maceralarını bildiğimden animedeki okul çok tanıdık hissettirdi