instagram

saprofit89
ilk başta resim/fotoğraf paylaşma portalı olarak ortaya çıkıp, daha sonraları video paylaşma ve arkadaşlık üzerine ilerleyen, şu sıralar hangi amaçla kullanıldığını bilmediğim sosyal medya platformu...
boyblue
günümüzün popüler ticaret platformudur. insanlar için uzun süredir "ideal bir günlük yaşam" şovu yaptıkları bir yerdi. bilirsiniz ya "şuraya gittim bunu yedim içtim" paylaşımları bu platformun tamamını oluşturuyor. ve eğer siz de ideal günlük yaşamınızı düşünürseniz içerisinde birçok arzu nesnesi olduğunu fark edeceksiniz. facebook ise sosyal medya platformlarında kendi ekonomisini oluşturmaya ve onu döndürmeye çalışarak dev kâr marjı kazanan bir şirket. facebook marketplace de bunun için var, instagram üzerindeki ticari hesaplar da bu amacı güdüyor. insanlar birbiriyle paylaştığı, afedersin doğrusu birbirlerinin gözlerine soktuğu yaşamında bulunan bu arzu nesnelerini gösteriyor birbirlerine, koca bir reklam yaşantısı dönüyor sonuç olarak.

oyunu kuralına göre oynuyor herkes yani.
moonie
Düzenli kullananların üzerine tez yazılabilecek kadar farklı bir dünya olan her şeyin daha iyi ve güzel olduğu bir nevi ütopya.

Seri hareketlerle farklı postlara geçilip kendinizi hipnotize ederek en az 2 saatinizi harcamanız da mümkün.