nami

ryukon
one piece serisindeki, hasır şapka korsanları'nın bir üyesi ve tayfanın rotacısıdır. turuncu saçları ve harika fiziği ile serideki birçok karakteri ve gerçek hayatta birçok fanı kendine hayran bırakmıştır. tayfaya katılmadan önce, korsanların değerli eşyalarını ve paralarını çalan bir hırsız olduğu için donanma ve diğer korsanlar tarafından "hırsız kedi nami" olarak bilinir. Savaşlarda usopp tarafından geliştirilen ve iklim aygıtı denen bir silah kullanarak savaşır.


otakuturk.net/foto
rasenya
tayfanın 3. üyesi ve rotacısıdır. animede ilk başta korsanlardan çalan bir hırsız olarak çıkar karşımıza nami. korsanlara karşı olan nefreti mugiwara no ichibi sayesinde son bulacaktır.en büyük hayali kendi dünya haritasını çizmektir. mükemmel rotacı yetenekleriyle her türlü iklimde bizimkileri en doğru yoldan götürür tabii luffy nin seçtiği bir yol yoksa .d usopp ve chopperle birlikte tayfanın korkak üçlüsünü oluştururlar. para için yapmayacağı şey yoktur. tayfada robinden sonra en zeki kişidir. ayrıca nami de zoro gibi sarhoş olmaz.

2 yıl aradan sonra uzayan saçları ve daha bi güzelleşen vücuduyla seksapalitesini daha da arttırmıştır. 2 yıl boyunca gökyüzü adasında yeteneklerini güçlendirmiştir, mükemmel iklim aygıtı da artık onun ayrılmaz bir parçası olmuştur.