netflix'ten anime izleyen insanlar

ryukon
çoğu sonradan görme animeseverdir. sosyal medyada dikkat çekmeye çalışırlar ve çoğunlukla "türk fansublar b*k gibi" ve "ben türkçe anime izleyemiyorum" gibi ifadeler kullanırlar. bu konuda eleştirdiğinizde ise hayatlarında hiç torrent ya da benzeri uygulama kullanmamış gibi telif hakkı vs. diye zırvalamaya başlarlar. çoğunun animeou, animanist, veteransubs, soutensubs vs. gibi kaliteli ekiplerden bihaber olduklarına yemin edebilirim ama kanıtlayamam. son olarak çoğunun toksik insanlar olduklarını da belirtmek isterim. siz siz olun ruh sağlığınız için aman bulaşmayın...
lynettebhelliom
yüzde yüz katıldığım tespit. netflix çıktı online anime siteleriyle bozulan mertlik artık iyice ele ayağa düştü. Bir de netflix'in genel sunum tarzını da düşününce sinir olmamak elde değil. bakıyorum seçkiye anlayabilmek için en az 2 sezon izlemen gereken serinin ilk sezonu var ikinci sezonu yok, bazı serilerin bazı filmleri var bazı filmleri yok. saçma sapan gelişine gösterime girip kaldırılıyor seriler, bunun izleme sırası var mı, adamlar bunu nasıl takiplicek diye bir mantık yok.. e yeterince bilmeyen kişi de öyle saçma sapan izliyor o yüzden. Çevirilerde de ayrı sıkıntılar gördüğüm oldu. Muhtemelen anime kültürüne yeterince aşina olmayan kişilerin göndermeleri ya da kültürel nüansları tamamen kaçırıp yanlış anlam uyandıran çeviriler yaptığı durumlarla epey karşılaştım..
güzelim serilerin doğru dürüst neyi nasıl izleyeceğini bile tam olarak ayırt edemeyecek izleyicilere işporta stil "böyle bir şey de var bakmaz mısın" ucuzluğunda sergileniyor olması da sinirimi bozmuyor değil. isekai çöpleriyle evalar ergo proxyler yan yana, ne bilem fatelerin yanında çoluk çocuk saçmalıkları falan daha neler yani çıldırırsın. netflix üyeliğimi iptal ettiğime bir kez daha mutlu oluyorum her baktığımda resmen.