slam dunk

ryukon
Takehiko Inoue tarafından yazılıp çizilen 1990 - 1993 yılları arası mangası, 1993 - 1996 yılları arası animesi yayınlanan spor (basketbol) konulu seridir.

konusu; sürekli kavga eden ve şıpsevdi birisi olan, birçok kıza çıkma teklifi etmesine rağmen her defasında reddedilerek kırılması zor bir reddedilme rekorunun sahibi ana karakterimiz sakuragi hanamichinin, basketbol kulübüne katılmasıyla birlikte kendisi ve arkadaşlarının yaşadıkları olayların anlatıldığı seridir.


otakuturk.net/foto

opening 1

angela sama
bu başlığı açan ben olmalıydım ama olsun, açılmış olması bile yeterli... spor, komedi türünün en iyilerinden biridir. ilk kez lise yıllarımda tv de izlemiştim, sonra iki kez daha izledim, şimdi de çocuklarımla izliyorum... ailecek hanamichi sakuragi'nin fanıyız...
rasenya
kardeşim slum dunk ı izledikten sonra basketbola başlamıştı, o gün bugündür bana bunun için teşekkür eder iyi ki izlettirdin diye.
pek çok kişi gibi ben de slum dunk ı kuroko no basukeyle kıyaslarım. gerçekçilik arasında birkaç binlik ışık yılı fark var, slum dunk ı izlerken gerçek bir maçı izliyor gibi hissedebiliyorum ancak kuroko no basukedeki zone olayı, mucize nesil falan bana bu bir spor animesi mi yoksa başka bir şey mi dedirtebiliyor. hoş her iki animeyi, mangayı da yarı ayrı çok seviyorum ama slum dunk daha bir ayrı,en azından benim için.
puri gorota
küçükken abimle her gün televizyonda deli gibi izlediğimiz, sonrasında bize de basketbol oynama konusunda ilham veren unutulmaz animelerden biri.
(diğeri için: tsubasa)

pembe bir sepet vardı balkonda, bizim potamız o olurdu. nerden baksan 20 sene olmuş 0.0 yuh..

- ribaund nedir slam dunk'tan öğrendik biz -_-