weekly shounen jump

rassvet
3 büyükler ve daha nicelerinin yayınlandığı haftalık manga dergisi. biz mangaseverler için kutsaldır. başlığını açmak bana nasipmiş... dursun bi kenarda, belki merak eden olur.
suzuki san
shounen deki u düşmüştür bu dergide. shonen olarak geçer. geçen seneye kadar türkiyede gon manga/kitap evinde bulunan dergi. türkiye ye artık gelmeme sebebinin e- dergi sürümüne geçmiş olması olarak söylendi bana. japonya da hala daha dergi olarak satılıyor oysa ki.
bu dergiyi alıp okuma hissi duyuyorsanız büyük ihtimal gintama ya da bakuman izlemişsiniz demektir.
öyle kıymetli bir dergidir ki gintoki gerekirse markette son kalan weekly shonen jump ı alabilmek için bir ninjanın basurunu dahi katleder. ingilizce basımını alıp okumayı çok istediğim manga dergisi.
ryukon
one piece-dragon ball-bleach-naruto ve daha birçok serinin mangasını yayınlayan şirket, kurum, kuruluş... genelde en iyiye odaklanırlar ve okuyucuyu can damarından vuracak mangaları serileştirirler. en popüler mangakaların serileri burada yayınlanır (belki de mangaları burada yayınlandığı için en popüler olurlar). kendini kanıtlamış ve dünyaca ünlü bir şirkettir.