xiaolin chronicles

uchihahaha
hikate omi, raimundo, kimiko ve clay'in bir yandan tüm shen gong wu'yu toplarken bir yandan da birer xiaolin ejdarhasına dönüşüm süreçlerine odaklanmaktadır. arada geçen japonca ögeler ve bazen rastladığınız fuji dağının gizemleri ve tokyo'nun o güzel manzarası çok hoştur. ayrıca jack diye kawaii bir şey de var. cartoon networkte yayınlanmaktadır.

animecalendar

greenmustang
önceden countdownmandragon vardı, hep oradan takip ederdim. kapandıktan sonra hiç anime takvimlerine bakmaz oldum. animecalendar iyidir ancak özellikle bir yer açmak istemiyorum derseniz torrent indirmenin yanı sıra haruhichan'dan da takvime göz atabilirsiniz

animecalendar

lynettebhelliom
güncel sezon animelerinin haftanın hangi günü hangi saatlerde yayınlandığını hangi tarihte başlayıp hangi tarihte biteceğini takip edebileceğiniz güzel bir site.

http://animecalendar.eu/
ilk girdiğinizde yayın saatlerini japonya saatine göre göreceksiniz. ücretsiz üye olup ayarlardan timezone'u gmt+3 olarak ayarladığınızda türkiye saatine göre görebilir yukarıdaki panelden add show to your filter kısmına girip takip ettiğiniz serileri işaretleyerek takvim üzerinde takip etmenizi kolaylaştırabilirisiniz

toyotomi hideyoshi

ryukon
sengoku basara serisinde oda nobunaga'nın ölümü ile birlikte osaka'yı ve akabinde ülkenin yarıdan çoğunu ele geçiren güçlü karakterdir. silah olarak sadece yumruklarını kullanır. yumrukları o kadar güçlüdür ki, tek yumruk darbesi ile denizin suyunu dahi kurutmuştur. ülkeyi ele geçirebilmek ve ideallerindeki dünyayı oluşturmak için her şeyi yapar. bu uğurda önüne çıkan her şeyi ve herkesi yok eder. barış içinde bir toplum kurmayı amaçlasa da dedikleri ve yaptıkları birbirine ters düşmektedir. gençlik yıllarında çok güçsüzken, güç elde etmek uğruna her şeyi ardında bırakıp güç peşinde koşmuştur. maeda keiji'nin çoçukluk arkadaşıdır.

sanada genjiro yukimura

ryukon
sengoku basara serisinde "oyakata-samaaaaaağğğğğğğ" repliği ile tanıdığımız ve 2 mızrak kullanarak savaşan karakterdir. kaili kaplan olarak da bilinen takeda shingen'in 1 numaralı adamıdır. hiperaktif karakteri, dürüstlüğü ve efendisine olan sonsuz saygısı ile bilinir. ayrıca birçok kişi tarafından kaili yavru kaplan olarak anılır. seri boyunca date masamune ile olan dövüşleri büyük ilgi görmüştür.

alphonse elric

rutsama
fma serisinin ikinci ana karakteridir. ed'in küçük kardeşidir.

ed ile yaptığı dönüşüm sırasında vücudunu kaybetmiş daha sonra ed'in yapmış olduğu bağlama büyüsüyle ruhu metal bir zırha mühürlenmiştir. serinin finalinde adamlığını konuşturarak hepimizin gözüme girmiştir.

alphonse elric

ryukon
serinin büyük bir kısmında zırh ile birlikte gördüğümüz, dostlarını ve ailesini, özellikle de abisini çok seven karakter. sevdikleri için her zaman elinden ne geliyorsa yapar ve gerekirse onlar için ölmeye bile hazırdır. kısaca adamdır.

alphonse elric

nekormy
full metal alchemist serisinin ana karakterlerinden biridir. simyada çok başarılıdır fakat dönüşüm çemberi olmadan simya kullanamaz(gate kapısını grdükten sonra sadece elleriyle simya kullanıyor sonradan)tüm vücudunu annesini yeniden geri getirme girişiminde kaybetmiştir ve şimdi abisinin onun ruhunu zırhlı bir aracın içinde korumasından beri zırhlı bir araç içinde yaşar. abisini vücudunu normale geri getirme yöntemini bulma yolunda takip eder fakat nadiren kendisi abisinin elinin ve ayağının geri getirme dileğine konsantre olur. al en genç kardeş olmasına rağmen zırha sahip olduğundan beri edward'dan daha büyük olduğu zannedilir. al koku, tat, hissetme gibi duyguları hissedemez. (hatta uyumadan yemek yemeden bile yaşar)

yuuki asuna

ezaki
asuna güzel karakterdi ama benim için alo da bitti. güçlü,güzel, akıllı ana karakterden kurtarılması gereken prenses e dönüşünce bende bi üzüntü oluştu zaten animeyi ondan sonra bırakmıştım bu anime 14.bölümde bitecek 15 ova yada film olarak çıkıp bitecekti

yuuki asuna

angela sama
swort art online animesinin baş karakterlerinden...
güzel, güçlü, iyi... hepsi bir arada denecek tiplerden...
karakterin en ilginç yanı, shoujo ve shounen arasındaki gelgitleridir bence...

yuuki asuna

rasenya
sword art online animesindeki ana karakterlerden biridir. benim oldukça sevdiğim bir karakter olmasının yanında erkeklerin baş tacı yaptıklarındandır .d saoda oldukça göz önünde olmasına rağmen alfheimde kiritonun saçma salak kardeş bozmasının ön plana alınmasıyla esir kraliçe rolünü üstlenmiştir.