durarara

ryukon
ilk gördüğünüzde aklınıza one piece serisinden bir karakterin gülüş tarzı gibi gelse de durarara bir animedir ve güzel de bir seridir. ikebukuro'da geçen hikayemizde, seri boyunca fırtına estirecek kişilerin ve ekiplerin çoğu daha ilk bölümde gösterilir. anlayacağınız gizemlerle dolu ve bol aksiyonlu bir seridir. tüm bunların yanında bolca güleceğiniz de garanti edilir. Ayrıca seride, her an, herhangi bir yerde bir kavga çıkabilir. her yerde kavga eden birilerine, uçan otomatlara ve yol tabelalarına, size karşı sürekli gülen birine, hatta zenci bir rus'la bile karşılaşabilirsiniz. 10 numara seridir. mutlaka izlenmelidir diye düşünüyorum. ayrıca favori serilerimden birisi olduğunu da belirtmek istiyorum.

mangası 2009 yılından beri devam eden, anime olarak ise ilk kez 2010 yılında 26 bölüm olarak yayınlanmış olan seridir. serinin ikinci sezonu ocak 2015-mart 2016 arasında 3 parça ve 36 bölüm olarak yayınlanmıştır.

konusu: mikado ryugamine, liseyi okumak için ikebukuro şehrine gelmiştir. yeni ve büyük bir şehire gelmekten dolayı heyecanlı olan mikado'yu arkadaşı kida masaomi, tren istasyonunda karşılamış ve ona şehir hakkında bilgi vermiştir.

Şehir hakkında konuşmaya devam ederken kida, mikado'ya şehirdeki birçok çetenin varlığından bahseder. her çetenin bir rengi olduğunu ve bu çeteler arasında çok ciddi savaşlar olduğunu söyler. Ayrıca şehirde bu çetelerden daha çok dikkat etmesi gereken kişiler ve gruplar olduğu konusunda onu uyarır ve bu kişilere asla bulaşmamasını söyler.

bu kişiler ve gruplar; barmen elbisesi giyen ve şehirdeki en güçlü kişi olan Heiwajima Shizuo, her türlü bilgiye istediği gibi ulaşabilen ve karşılığını ödeyen herkese istediği bilgiyi satan muhbir orihara izaya, şehirdeki en büyük ve en tehlikeli çete olan dollars ve doğaüstü bir yaratık olan başsız sürücü celty sturluson'dur.

Ancak mikado, ne yaparsa yapsın bir şekilde bulaşmaması gereken herkese bulaşacak ve kendisini içinden çıkılmaz birçok durumun ortasında bulacaktır.

izleme sırası:

-durarara
-durarara x2 shou
-durarara x2 ten
-durarara x2 ketsu


otakuturk.net/foto

opening 1

nekormy
namı diğer " drrr!! " : ) konusu ilgi çekici hepsi birbirini nasıl biliyor meğerse kim çıkıyorlar sonu güzeldi. çok iyi bir seriydi
japanime
güzel bir anime sokakta her an başınıza içecek makinesi düşme ihtimali olan sokakları olan ve gta gibi hepsi bir rengi temsil eden ve en büyük çete renksiz dollarsın olduğu, ve içinde lanetli bir kılıç ve dullahan olan bir şehre gelen çocuğun gelmesini anlatıyor.

en büyük ikinci çete bu çocuğun arkadaşı çıkıyor lanetli kılıç sevdiği kız çıkıyor ve bu velette aslında dollarsı kuran kişi çıkıyo :)


neyse spoilera baksanız hatta ben hikayenin tamamını anlatsam bile izlenmeden tadı anlaşılmayacak bi anime
suzuki san
shizuo için izlediğim anime. açık ve net. psikopat anime karakterlerini çok seviyorum.
animenin öyle aman aman bir konusu yok, renkleri çizimi de öyle güzel değil. lakin konunun anlatılış şekli benim ağzımı kapatır işte. hiç bu tür bir anlatım şekline rastlamamıştım. fazla karışıktır ve olayları yap-boz tadında birleştirerek anlamanız gerekir. bu sebepten dikkatli izlenmelidir. bu kısmı işte eğlenceli idi. anime öyle bir anlatıma sahiptir ki herkes baş karakter gibidir.
anime boyunca izaya ve shizuo arasında bir çekişme vardır ki bloglardır efendime anime sayfalarıdır görüyorum fangirl lerde bir yaoi tadı var. yapmayın etmeyin diyorum kendilerine. şu iki baş karakterin yaoi si çıksın kesinlikle izlemem. shizuo nun o piskopat bir şekilde izaya diyişi "ohh! izaya-kun! " a dönecek, iyi düşünün, ayrıca o yaoi görselleri gözümüze sokmayın. bir yaoi okuyucusu olarak rica ederim. shounen shounendir ve öyle kalmalıdır.
akane
en azından shizuo karakteri için izlenmesi gerekir diye düşünüyorum. kendisini çok severim. aşırı sinirimi bende onun gibi dışarı vurabilmek, buzdolabını kaldırıp atabilmek, yol levhalarını söküp etrafı darmadağın edebilmek çok isterdim.son olarak eklemek istediğim bir şey var: "iiiizaaaayaaaaaaaa-kuuuuunn !"
lynettebhelliom
orihara izaya gibi belki de anime tarihi boyunca yaratılmış en mükemmel karakterlerden birini barındırdığı için bile izlenebilecek anime. bir animede izaya kadar mantıklı diyaloglar yazılmış bir karakter daha görmedim ben bu güne kadar bu kadar da netim, tarikat kursa müridi olurum o derece seviyorum sdfsg

ayrıca baccano'nun yaratıcıları tarafından yapılmıştır. hatta bir bölümde baccanodan isaac ve miriayı da görebilmek mümkün
http://1.bp.blogspot.com/_Onz7h53K9nY/S6vpSV-yR1I/AAAAAAAAHVc/lJtfshste5A/s1600/durarara+11.png

onun dışında karakterleri çok başarılıdır dediğim gibi. neredeyse her karaktere ayrı bir altyapı ayrı bir hikaye yaratıp hepsinin ayrı ayrı üzerinde durulması da ayrı bir başarılı özelliğidir. senaryoyu toparlamakta biraz sıkıntılar yaşadıklarını ve daha az karakter daha çok hikaye odaklı olsalar tutarlılığı daha rahat sağlarlardı diye düşünsem de yine de bir şekilde toparlamayı başararak takdirimi kazanmışlıkları vardır. müzikleri çok çok iyidir. çizimleri atmosferi mükemmeldir. kurgusu orjinaldir. genel olarak da hala daha yapılmış en orjinal, en kaliteli animelerden olduğunu düşünüyorum. böyle seriler kolay bulunmuyor.
ashthemagnificent
shizuo ve izaya için izlenmesi gereken anime. favorim olan özelliği -baccanodaki gibi- alakasız şeyleri sonradan bağlayarak beni mutlu etmesi. ikinci sezonu izlemedim çünkü bir arkadaşım mutlu kalmak istiyosan bunu yapma dedi korktum, durarara benim peak animelerimden biridir, yine de yazın izlerim sanıyorum

izaya kun
shizu chan

allah'ım yerim bunları
comatosl
uragiiri no yuuyakeee... (diğer sözleri hatırlamıyor)
ama çok güzeldi bunun ilk opening şarkısı ya.

gizem ögesini yerli yerinde tutarak gönlümü fetheden anime.
animelerde kötüleri desteklemek isteği uyandıran orihara izaya karakterini barındırır. kitap gibi bir karakter izaya, repliklerini tekrar tekrar dinlemelik böyle. aynı zamanda saçlarını karıştırmalık, yanaklarını mıncırmalık. neyse.
şahsına münhasır çizimleri önceleri gözüme hitap etmediyse de diğer 12638773 kategoride en ön saflarda yarıştığı için en keyifle izlediğim animelerdendi diyebilirim. arada açıp izlerim, şöyle bir izaya-shizuo sahnesi göreyim de keyfim yerine gelsin diye.
öyle esprili komikli bir anime de değildi pek aslında, ama nedense devamlı sırıtarak izlerdim ben bunu.
lenalee
tek bir hikaye üzerinden dönmeyen bir animedir. daha doğrusu tek bir hikaye üzerinde pek çok baskın karakterin olduğu yan karakter bulunamayan bir animedir