manga

yumusak g nin y si
animelerin anime olmadan önceki hali ve gelecegi diyim sacma bi cümle kurayım :d neyse bastan alayım

bizdeki cizgiromandır bildiginiz siyah beyazdır japonyada bunlar satısa sunulur tutarsa anime olur tutmazsa biter yada manga olarak devam eder
konusu animeyle paraleldir animede (bkz: filler) denilen bölümler haricinde herşeyi aynıdır
genelde biçok anime mangasının sonra cıkar yani mangası daha önde olur ama bikaç aldıgım duyuma göre animesinden sonra cıkan mangalar oldugunuda biliyorum ( ne kadar sacma olsada)
kurowasa
1. iki timden oluşan askeri birliktir. çavuş dâhil toplam 9 kişidir. ancak bazı jandarma mangaları 11 kişiden oluşabilir. bir piyade mangası, bir manga komutanı, iki tim komutanı, iki avcı eri, iki makineli tüfek nişancısı, iki makineli tüfek yardımcısından oluşur. manga çavuş tarafından yönetilir.

alttaki tim yapısından iki tane barındırır.
1 x tim komutanı
1 x avcı eri
1 x makineli tüfek nişancısı
1 x makineli tüfek yardımcısı

2. anlam ise türk rock müzik grubudur. yurt dışında bile çok popülerdir.

3. japonca (漫画 - manga) "karikatür" anlamına gelir. bu mangaları çizen sanatçılara ise mangakka (漫画家 - mangakka / マンガ家manga-ka) denir.
boyblue
zaman sıkışması yaşayınca animelerden daha fazla ilgilendiğim şey oldu bunlar. genellikle çevirmen kısmında büyük sorunlar yaşanır, gruplar eleman sıkıntısı çeker, para sıkıntısı çeker, büyük manga siteleri siteye reklam dayayıp paraları hüpletirken biri yer biri bakar olur ve kıyamet kopuverir. gönüllülük zor şeydir.
undertakersss
sektörü takip etmenin en pratik ve kısa yolu

eskiden ne çok boş zamanımız varmış diyorum çünkü bir animeye 20-25 dakika vermek aşırı uzun ve boş geliyor :(