the cranberries

lenalee
1988'de kurulan iskoç alternatif rock grubudur.en beğendiğim şarkıları: linger,salvation,zombie,dreams,promises'dır.en bilinen şarkısı:

grubun en sevdiğim şarkısı ode to my family\'dir:


grubun solisti dolores o\'riordan 15 ocak 2018 tarihinde alkol zehirlenmesi sonucu boğularak hayatını kaybetmiştir.

ryukon
ilk kez lise yıllarımda dream tv ekranlarında tanıştığım, o günden beri de düzenli olarak dinlendiğim müzik grubudur. severim.
lynettebhelliom
aşırı sevdiğim grup. ilk dinlediğim yabancı müzik grubu sayılabilir sanırım. neredeyse tüm diskografilerini ezbere bilirim. özellikle dying in the sun, i can't be without you, when you're gone, animal instict, you and me, empty, shattered, loud and clear, war child, analyse ,wake up and smell the coffee, carry on, never grow old, electric blue şarkılarını çok severim. çoğu gruptan farklı olarak sadece popüler olan birkaç şarkıdan oluşmaz en az bilinen şarkıları dahi çok güzeldir. az sayıda da olsa klipleri de şarkıları kadar güzeldir.
rutsama
dinlemeye çalıştığım fakat bir tek zombie'sini ölümsüzleştirebildiğim müzik grubu. şarkının sözlerini ezberlemesem de zombieee zombieee zombiee diye eşlik ederim
ezaki
no need to argue adlı albümleri gerçekten çok özel şarkılar barındırsa da içinde benim için dreaming my dreams her zaman apayrı biy yere sahip olacak