fairy tail

ryukon
Hiro Mashima tarafından çizilen, mangası 2006-2017 yılları arasında, animesi ise ilk kez 2009 yılında yayınlanmış olan shounen seridir.

hikaye, büyünün gündelik yaşamın vazgeçilmezi olup birçok alanda kullanıldığı ve pek çok doğaüstü canlının yaşadığı bir dünyada geçmektedir. bu dünyada birçok büyücü loncası vardır ve insanlar herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduklarında, bu loncalara iş ilanı vererek yardım istemektedir. bu dünyada bulunan büyücü loncalarından birisi de fiore krallığındaki fairy tail loncasıdır. seride, birbirlerini aile olarak gören bu loncanın üyelerinin, aldıkları görevler sırasında başlarından geçen olaylar ve ele ele verip birbirinden güçlü birçok düşmana karşı olan savaşları anlatılmaktadır.

fairy tail, kimilerine göre anime ve manga dünyasının 3 büyükleri olarak adlandırılan serileri yakalamış olduğu söylenen bir seri iken, kimilerine göreyse hala gideceği bir sürü yolu olan bir seridir.

izleme sırası:

-fairy tail
-fairy tail 2014
-fairy tail zero
-fairy tail final series


otakuturk.net/foto

opening 1

undertakersss
natsu'nun aldığı onca power-up tan sonra bıraktım ben seriyi :/ ama bunu bir kenarı bırakırsak baş karkterlerinden çok yan karakterleri sevdirmesine bayılıyorum. birine bu seriden en sevdiğin karakter kim diyince lucy ve natsu dışında en az 3 karakter daha sayabiliyor olması oldukça pozitif bir etki bende manga/anime dünyasında. şayet çok seri yok böyle :P
rasenya
one pieceten yaptığı onca alıntıyı bir kenara atınca oldukça sevdiğim serilerden biridir. çizimleri de oldukça kaliteliydi.yan karakterlerin hikayelerine bol bol yer vermesi de sevdiğim bir başka özelliğidir. bunun dışında animeyi izlerken sürekli nakama power uplarına(@19dan aldım bunu ^^) rastlıyoruz ve bu bazı izleyicileri sıkabiliyor, beni sıkmıyor o ayrı konu. kan konusunda da haklı olan ottalar var bol bol ecchi var ama hiçbir yerde kan yok, bu da başka bir eksi fairy tail için bence. ama her şeyi bir kenara bırakınca bence izlenmesi gereken eğlenceli ve sürükleyici bir anime.
not: devam etme meselesini bir türlü çözemedim, anime eksik bittiğinden mangasını okuyacağım artık.
greenmustang
kurgunun berbat ötesi olduğu, mangakanın hayranları ecchi sayesinde elde tuttuğu seridir. yılların ecchicisiyim ben böyle baştan savma seri görmedim. adam karakterleri seksi giydirip dolandırıyor o kadar. ovalar bile sadece ecchiden ibaret. bölümlerde veya ovalarda değişen tek şey seksi kıyafetler o kadar. 'oğlum fairy tail izle manyak bişey ya. kızlar 10 numara, bayılırsın' türünden konuşmaların hız kazandığını fark ettim. özellikle biri benim başımdan geçti. ecchi dediğin ortada bir düzen olduktan sonra işin içine sokulan gizli formüldür. bu seri şu noktadan itibaren ecchi dünyasına hakarettir.
titaniagnell
manga bildiğin ecchi oldu kaymayı geçtim artık. hele son bölümler mashimanın amacını anlamadım daha çok okuyucu çekmek için yapıyorsa azcık kanlı bağırsaklı bölümler eklesin bence yani.. sevdiğim bir animedir her ne kadar sevsem de benim şahsi düşüncem şu: sürekli aynı döngü tekrarlanıyor. düşmanlar canavarlar vs. geliyor lonca veya natsugiller falan herneyse işte bunları durdurmaya çalışıyor sonra birden bire karakterlerden birine power up geliyor kazanıyorlar, ünleniyorlar bu kadar. sürekli aynısı, tamam izlemesi keyifli ama insan beklentiler içine girmiyor değil, biraz değişiklik kesinlikle çok daha iyi olur
elif the mage
bana göre en iyi animelerden biridir. herşeyden önce arkadaşlık konusunu çok çok iyi işler. fairy tail loncasının amblemini taşıyan herkes birbirine gözü kapalı güvenir. şöyle bir güzelliğide vardır ya bu çocuk zaten anakarakter bunların hepsini tek eliyle halleder diye bir olay kesinlikle yok. genellikle natsunun pestilinin çıkmasını izleriz sonrada lanetler okuyarak ayağa kalkmasını. ve gerçekten sinsice planlanmış yerler var ki insan ne oluyoruz diyor. ama en sinir olduğu konu şu büyü olimpiyatlarında yine biraz gösterilsede lucynin sürekli küçümsenmesi. aynı anda 2 kapı açmayı deneyipte ölen varken lucy gayet rahat yapabiliyor mesela. gerçekten bu konu çok sinirimi bozuyor. onun dışında erzanın tabiri caizse adamın dibi gibi bir kız olması, gray sürekli soyunması yada happy'nin sürekli balıkla gezmesi ve ama ben bi kediyim! esprilerine her defasında gülerim. üstüne tanımam kısacası

zaman sonra gelen edit: erzanın "adamın dibi" gibi bir kızdan ziyade has bir karakter olması
haci van kenobi
karakterleri ayrı ayrı kıymetli olan bir animedir kendisi.

bu büyü gücünün çıkışına ölürüm benim loncam durumlarını güzel okumak gerekir.
izlemediğim çok anime olmasına rağmen diyebilirim ki ümmet ne demektir bunu en iyi anlatan animedir :) adamları bağlayan tek şey aynı loncayı paylaşıyor olmalarıdır. hem de ne bağ! birinin başına bir şey gelecek olsa alayı karşı taraftan hesap sormaya gider. loncadaşları için ölüme gitmeleri işten bile değildir pek tabi. loncanın iyiliği için kan bağı olan insanı bile feda eder lonca üyesi. gelelim şimdi ümmet bunun neresinde.. müslümanları da bağlayan tek şey sadece inandıkları dindir. birbirlerinden üstünlükleri yada eksiklikleri yoktur olsa bile yalnız çalışmayla yani takva ile olur :) sadece inanan kişi kardeşidir kan bağı olan kişi değil. bir müslüman sıkıntıda iken diğerleri aman canım bana ne demez, diyemez gerekirse şehadet için yarışır..vs

hem sonra tevekkül konusu da on numara işlenmiştir .d islam der ki sen elinden geleni yap gerisini allah a havale et o neticesini layık olduğu şekilde verir. işte fairy tail de de bütün lonca üyeleri ellerinden geleni yaptıktan sonra sonuç için endişelenmezler :)

izledikçe bana bunları düşündürtüp çok fena gaza gelmemi sağlar fairy tail :) mangakasına allah hidayet versin
comatosl
kelt ve hatta iskandinav müziğinden izler taşıyan epik ost'leriyle kulağımda taht kurmuş seri.

90'lı bölümlerde bıraktım çünkü hikaye tekrar edip duruyordu: yeni bir düşman çıksın, natsu gaza gelip öfkeyle savaşsın, tam kaybedilecekken imkansızlıklar içinde kazanılsın, bla bla. küçümsemiyorum elbette, izlediğim kadarı bana gerçekten zevk vermişti ama olaylar tahmin edilebilir olduktan sonra çekiciliğini yitiriyor benim için.
meruemsensei
Hayatınızda sadece 1 anime seçecek olsanız hangisini seçerdiniz?

Ben kesinlike Fairy Tail'i seçerdim.

Benim için inanılmaz özel bir anime. Uzun soluklu animelere beni alıştıran seridir. Fairy Tail sevmeyen çok fazla insan gördüm. Elbette zevkler ve renkler tartışmaya açık değil. Lâkin Fairy Tail, komedinin, dramın, aksiyonun, büyünün, sıkı bağların, dostlukların ve hatta aşkların olduğu, kısaca bir çok şeyi bir arada görebileceğiniz nadir serilerden biri Fairy Tail...

Birbiriyle bağlı olan insanların duygularını bana göre o kadar iyi yansıtıyor ki izlediğim sıralarda "keşke benimde böyle sıkı bağlar kurduğum insanlar olsa"dediğim zamanlar bile olmuştur.
Ne bileyim sizi seven ve daima arkanızı kollayan, başınız sıkıştığında yardım eden vs.

Her bir karakter ise kendine has ve güzel tasarlanmış.

Özellikle Natsu bana göre biraz delifişek olsada harika bir karakter.

Bakın ateş ve buz biliyorsunuz ne kadar tezat iki şey lakin animede bu iki gücün sahibi sürekli çatışma içinde olsada birbirlerine aşırı bağlı olan iki dost. Tezatlıklar bile mükemmel.🤩 Ben öve öve bitiremem ama umarım insanlar seve seve izler.

Bu arada Openinglerini asla eş geçmek istemiyorum çünkü yıllardır dinliyorum. Kaliteli serinin kaliteli şarkıları...
3