heterophobia fansub

kurowasa
sözlük anlamı "karşı cinsten korkma" dır. bir bayan olup erkeklerden korkmak, yada bir erkek olup kadınlardan korkmak sizi heterophobia yapar.

bu kelime anlamı dışında bir de heterophobia fansub var.
bu fansub yaoi-yuri, shounen-ai ve shoujo-ai anime-manga çevirileri yapan bir fansub. bildiğiniz üzere diğer fansublar bu türleri çevirmeye pek sıcak bakmıyorlar. fakat bu fansub tamamen farklı.

burada erkeklerinde "niye yaoi yaa..s.s.s" diye çemkiremeyeceği bir nokta var ki, bu fansubdaki insanlar homoseksüel değil. sırf yaoi çevirmiyorlar da. yani homofobik değilseniz ve kuyruk acınız yoksa bu fansuba karşı düşman olmanız çok yersiz olur.
suzuki san
saygı duyduğum bir fansub. genellikle shounen-ai animeler türkçeye nadiren çevrilir. bu sebepten bu çevrilir diye beklemem ingilizcesini izlerim. lakin izlediğim bazı animeleri çok sevdiğim için tekrar izlemek istediğimde türkçeye çevrilmiş mi acaba diye bakarım ve bu fansub çevirmiş olur. hayran oluşumun sebebi izlediğim kimi animeyi türkçeye çevirmiş oldukları için değil mükemmele yakın bir çeviri yapmaladır. hani bu zamana kadar bir sürü anime izledim, bir dolu fansub biliyorum ama hiç biri bu grup kadar iyi bir çeviri yapamıyor. aynı şey manga çevileri için de geçerli. totally captivated adında bir manhwa okudum 1 hafta önce, baktım türkçesini yine bunlar çevirmişler. yine çok iyi bir çeviri idi. tek hataları küfürleri kimi zaman yazmıyor olmaları ya da oldukça yumuşatarak sunmaları. ayrıca sadece shounen-ai ve yaoi çevirisi yapmazlar. aynı zamanda yuri ve shoujo-ai çevirileri de mevcuttur.
rasenya
çevirileri de yaoi/yuri üzerinedir. yuri okumadığımdan bilmiyorum ama yaoiler için denk geldiğim tek türkçe çeviri grubu.ara sıra hatalı bulduğum yerler olsa da genelde kaliteli işler çıkarmışlar diye düşünüyorum.
ancak sınava 3 hafta kalmışken birden yaoiye sardığım için aşırı derecede büyük bir pişmanlık duyuyor ancak kendimi maalesef durduramıyorum, bir de zihnimin köşesindeki ah be rasenya iyi bir net yapacağın vardıysa da şimdi günahının bedelini öder takılırsın sınavda düşüncesi de beni kemirip duruyor..