joker

lenalee
Dc'nin Joker çizgi karakterinin hayatını işleyen psikolojik bir filmdir. Spartacus filmindeki oyunculuğuyla da bilinen Joaquin Phoenix burada Joker rolünü üstlenmiştir.
rasenya
batman de (genelde) en sevilen kötü
elbette, one piece in doflamingosunun yeraltı dünyasındaki lakabı
kim milyoner olmak isterde kurtarıcı
robbietherabbit
"şimdi bu kalemi yok edicem"

batman arkham serisinde ölmüştür. çizgi romanları pek takip edemiyodum ama suicide squad diye bi tanesin-de harley quinn onun yüzünü alıp deadshota takıyordu. çok tırsınç.

ama az ibne adam değildi ya, mis gibi harleyi ite kaka ite kaka ite kaka hal oluyordu. sadece onun aşkını kullanıyordu.

ınjustice'de de paralel evrende supermanı delirtip kendini öldürtmüştür. supermanda dünyanın anasını ağlatmıştır sağ olsun.
owencem
en sağlam villainler sıralamasında kesinlikle bir numara olan adamdır. öyle ki bu psikopat arkadaş ne lex luthor kadar zengin,ne de marvel'in villainleri gibi bir azizken lavabotuar kazası geçirip çıldıran bir adamdır. geçmişiyle ilgili kanıtlanabilecek hiç bir şey yoktur. aynı şekilde diğer süper kötülerden amaç bakımından da ayrılır. psikopat palyoço asla dünyayı ele geçirmek gibi komik ve çocukça bir hayal içine girmemiştir. aynı şekilde "beni bu hale getiren şehirden intikamımı alacağım ulannn" şeklinde bir çabaya da girmemiştir.tek amacı kaos çıkarıp, kaos ortamında eğlenebileceği kadar eğlenmek ve kötü bir gün geçiren herkesin delirebileceğini kanıtlamaktır. joker karakterini sinemada canlandıran iki oyuncunun da kült performans göstermelerinin temel nedeni de joker'in bu karekteridir. deliliğinin ve kötülüğünün sınırı olmadığı için insanın aklına gelen her sadistçe düşünce uyarlanıp joker'in üstüne atılabilir, tıpkı glasgow smile'ın joker'e uyarlanmış halini gördüğümüz gibi.