kızlar arasında seçim yapamayan erkek anime karakterleri

ryukon
birçok seride böyle erkek karakterler var. etrafında 4-5 hatta daha fazla sayıda kız var ve hepsi buna aşık. ancak bu arkadaşlar hiçbirini seçmiyor ve harem kurmaya çalışıyor. la seç işte birini sende kurtul bizde kurtulalım.

boyblue
böyle bir durum harem animesi ile karşı karşıya olduğumuzu gösterir.
genellikle esas oğlanın çevresi 4-5 kızla sarılıdır. zavallım (!) seçemez bir tane işte. diğerlerinin de her daim elinin altında olmasını diler bu it herif.

böylece zaman zaman birine yakınlaşır, sonra diğeri araya girer falan. izleyenler, bir kızı çoktan seçmiştir, bu esas oğlanın o kızı seçmesini dileyenler arasında kavgalar olabilir, kan bile çıkar mazallah.
elif the mage
bu tarz animelerden niyeyse hiç haz etmem. bir de şu türlüsü var çocuk kıza git der al çocuklarını der ilallah eder fakat kız çocuğa yapıştıkça yapışır ezildikçe ezilir yada kız yok der erkek ister valla aralarında bi fark yok bence. insan biraz zekice kurgulanmış olaylar arıyor yada ben kafayı bozmuş olabilirim. ama 4 5 kızdan birini seçemeyen karakterinde gözü doysun ottalar ya! seç beğen ala dönmüş ortalık.
yanderesiniarayanadam
ben daha çok doyumsuzluk değil de karakterin diğer kızları üzmek istememesi veya herhangi birini seçecek cesaret gösterememesi şeklinde golduğunu düşünüyorum. zaten birini seçip digerlerine bunu beyan etse, harem olmaz. Ya hep ya hiç demek isterdim ama zeki bi ana karakter bulunduran harem animesine rastlamadım. hep utangaç ve pısırık oluyorlar ve bu da bazı kazalara(!) neden oluyor. zaten harem animesindeki heyecan, "acaba birini seçebilecek mi?" diye düşünmemizdir heralde ama genelde hüsranla sonuçlanır. çünkü karakterimiz kız arkadaşlarıyle birlikte bir plaja giderler ve böyle bir açık sonla, afedersiniz göt gibi ortada kalırız. mangakalar bizi bu durumda bırakmaktan zevk mi alıyor? bilemiyorum.
japanime
bu harem türü animesinde ana karakterin harem ending gidiş route'ı(yolu)dur. eğer birini seçerse o kızın route'na girer. harem ending için olabildiğince endingi uzatıp bütün karakterlerden flag toplaması lazım çünkü. bir buluşmaya gidileceği zaman bütün kızları çağırır, yada bütün kızlarla en az bir event yaşar. bu arada ben harem animesi fanı olarak bu tip durum normal hatta olması şart olduğundan benim için problem yok. hatta kızların birbirleriyle sataşması yani shuraba olayını izlemeyi severim hatta ^_^
meruemsensei
Kızlar seçemeyince Shoujo, erkekler seçemeyince ecchi oluyor bence🤣😅

İkisinde de bu olgu aşırı sinir bozucu bir durum maalesef. Seç işte birini ne bu aç gözlülük kardeşim...😅
animenia
İzlemeyi tercih etmiyorum. Çünkü kanser oluyorum. Benim istediğim kızı seçmeyince moralim bozuluyor. Sona gelene kadar ecel terleri döküyorum. Buna rağmen reverse harem izlemekten çok keyif alıyorum. Bu da benim garipliğim sanırım 🙈😁
1
lynettebhelliom
İğrenç. Kız versiyonu da aynı şekilde hiç hoş değil. Harem animesi kadar hızlı saygı düşüklüğü uyandırabilecek gücü olan başka bir şey daha yok yemin ediyorum. Bende biraz filmci kalın derililiği vardır. midem her şeyi ama her şeyi kaldırabilir ama bunu artık cidden kaldırmıyor. Beni rahatsız eden sadakatsizlik ya da poligami ya da tamamen hayali bir düzlemde kendi başına bu fikir değil ama yanlış anlaşılmasın. Sorun bu türün tamamına yayılmış çok baskın bir eşitsizlik, adaletsizlik, misogyny algısı ve bunun artık bir fantezi ürünü olarak bile değil son derece normalize bir üslupla satılacak kadar kanıksanabilmiş, göz yumulabilmiş, normlaşabilmiş olması ve saçma derecede büyük bir talep gördüğünden, ticari olarak çok karlı olduğundan dolayı da kartopu gibi artarak, yuvarlanarak diğer türleri falan da yutarak büyümesi.. Yoksa her bir harem üyesinin de aynı şekilde kendi 4-5 kişilik haremi olacak şekilde tasarlanır, herkes olabildiğince adil şartlara tabi olursa gayet de okey olurum bu türe bile ama şu anki şekliyle harem hoş değil yani. Dilerim tüm haremlerin sonu school days makoto gibi olur ve şu lanet tür azalarak da değil meteor gibi deus ex machine bir şekilde biter.  İnsanın asabı bozuluyor hep cidden. 
angela sama
kızlar arasında seçim yapamayan erkek karakter veya erkekler arasında seçim yapamayan kadın karakter...
sevilme ve ilgi görme dürtüsüyle yanıp tutuşan insanlar için düşünülmüş ve (yıllardır varlığını sürdürdüğünü düşünürsek) başarılı olmuş bir mantık... karakterin ne kadar işe yaramaz olduğu önemli değildir, ona bakan karşı cins muhakkak cazibesine kapılacaktır ve sizin bu cazibeyi göremiyor olmanız karakterin suçu değildir... bu tarz animelerde aklıma hep aynı soru geliyor...
açlığımızın bir sınırı var mı acaba!?