otaku türk üyeleri nerede

ryukon
sitelerimizde yüzlerce üye, sayfalarımızda binlerce takipçi vardı. Sözlüğün inaktif olduğu dönemlerde sürekli mesaj atıp beni sıkıştıran, otaku türk'ün geleceği hakkında yazanlar vardı. Eee noldu? nereye gittiniz?
dwaila
"mevcut."

bu aralar yoklama alınırken "burdaa!" demek yerine "mevcut." demek çok havalı sayılıyormuş liselerde diye duydum :p yaşlandıkça insan uzaklaşıyor tabii popüler kültürden, diziden falan herhalde bu olay.
boyblue
Dwaila'ya katılıyorum, insanlar değişti. Çoğu eski yazarın artık sözlük bir yana bir şeyler izlemeye bile vakti olmayabiliyor. animeye olan ilgileri de sönebiliyor insanların bir noktadan sonra, hayatta değişim kaçınılmaz bir şey. bize de tersi yönde bir değişim yaşayarak animeye sarmaya başlayan yeni yazar adaylarına kucak açmak düşer.

sözlüğün yakın geçmişi nedeniyle de yakınlaşmayanlar vardır elbet. badireler yaşandı öyle ya da böyle. şahsen ben olanlardan sonra yine de türkiye'de anime alt kültürünün birleşmesi ve iyi temsil edilmesi idealine değer verdiğim için sözlüğe geri döndüm ama geri kalanların bunu yapmamış olması da anlaşılabilir bir durum.
haruhi
geçen hafta perşembeden bu hafta pazartesiye kadar diyarbakır, şanlıurfa ve adanada idim :D şimdi de ankarada bu satırları yazarken uyumak istiyorum diye ağlıyorum xd ama inatla uyumuyorum
1