portgas d. ace

rasenya
mera mera no mi (ateş) meyvesi yemiş ve ateşi kontrol etme yeteneği kazanmış ultra karizmatik one piece karakteridir. beyaz sakal korsanları 2. bölük komutanı ace luffymizin biricik abisidir. luffynin biraz daha nazik versiyonu diyebiliriz ace için. fakat luffy nin aksine asla kaçmayı beceremeyen bir yapısı vardır çünkü kaçarsa sevdiklerinin incinmesinden korkar. beyazsakal ı öz babası gibi görür. beyazsakal tayfasına katılmadan önce maça(spade) korsanları kaptanıydı ve lakabı maça asıydı (ace of spades).amacı da beyazsakalı gelecek korsanlar kralı yapmaktır. luffy gibi sürekli taktığı bir şapkası vardır, aynı zamanda kolundaki logepose onun iyi bir denizci olduğunun kanıtıdır. yalnızca kendisinin kullanabildiği ateş gücüyle çalışan kano tipi bir kayığı vardır.ace eğer kız olsaydı adı ann olacaktı.

kaçmayı bilmeyen ve hemen gaza gelen bir yapısı vardır demedim mi ben? ah keşke biraz daha akıllı olaydı da boş yere kendini öldürtmeyeydi. marineford arcını one piece severler için ölümüyle çok hüzünlü bir arca çeviren karakterdir kendisi. tabi beyazsakalın ölümü de yaraya tuz basmak gibiydi.
aslında luffy le kan bağları yoktur çünkü babası dragon değil gol d rogerdır annesi ise portgas d ryouge dir. sabo ve luffyle kardeşlik yemini etmiştir.bu nedenle kan bağları olmasa da gerçek birer kardeş gibidirler zaten luffye yönelerek ona saldıran akainunun önüne geçmesi de luffyi kardeş bellemesindendir.
kendisi de luffy gibi kralın hakisini kullanabilir hatta bunu ilk kez 10 yaşındayken gri terminal'de kullanmıştır.
karasakalla olan büyük dövüşünün ardından karasakalın şeytan meyvesi yeteneğine yenilmiş ve hükümete teslim edilmiştir. impeldownın derinlerinde gerçekleşen garpla konuşması da bir diğer duygusal sahnedir.
umarım mera mera no mi yi luffy kazanır. onun yeteneğini bir başkasında görmeye dayanamam.
kiritokun
seriyi izlememe rağmen açıp ölümünü izlemiş ve sonra ağlayacak seviyeye gelmişimdir. birisi üzerinde bu etkiyi bırakabilecek bir karakter işte ^^
rutsama
ace, ace, ace... her ne kadar sevsem de o provokelere gelmeyecektin arkadaş. akainuya yem olmuştur, hızlı yaşayıp genç ölmüştür
suzuki san
öldürüldüğü için sinirlerimi zıplatmış olan über karakter. one piece i yıllar boyu izle bırak yapan biri olarak azmedip bu yıl 500e kadar geldim ve her zamanki gibi oda denen herifin çizdiği manganın animesini beğenmedim. çocuklukta izlediğim hissi yaşatmıyor bana. bu animede tek beğendiğim sıkılmadan izlediğim arc impel down idi. ilk kez lan oda iyi bişiy yapmışsın derken pat diye ace i öldürdü. shounen de sevilen karakter ölmez! shounen bilgisinden şüphe ederim ben böyle yapan bir mangakanın. sen tutup bir death note etkisi mi yaratmak istedin bilmem. kısa bir seri de sevilen karakter ölebilir ama ancak böyle uzun bir seride bu kadar eğlenceli ve cool bir adam öldürülmez. öldürme de demiyorum, hobi olarak yine öldürsün ama bu kadar canice öldürmesin ya da ölmedi tada yapsın bir 200-300 bölüm sonra. animeyi adamın öleceğini bilerek izledim ona rağmen sinir bastı. gece yatmadan izledim, rüyama girdi ace ölmemiş yaşıyor falan. eiichiro oda seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.

ace i impel down serisine kadar zerre tınlamayan ben ölümü ile yasa büründüm adeta. çilinin bir tanesi bile bende kıymete bindi.

"senin cesur ruhun her zaman bizimle olacak." /: