uykusuz

ryukon
2007 yılında penguen dergisinden ayrılan çizerlerin kurmuş olduğu, ilk sayısı 5 eylül 2007 yılında çıkan ve geçtiğimiz günlerde 12. yaşını kutlayan haftalık karikatür ve mizah dergisidir.

Geçmişten günümüze dergide katkısı olan yazar ve çizerler..

oky
yiğit özgür
uğur gürsoy
ender yıldızhan
ersin karabulur
yılmaz arslantürk
umut sarıkaya
yavuz öztürk
barış uygur
deniz ensari
fırat budacı
engin günaydın
vedat özdemiroğlu
memo tembelçizer
bülent üstün
cengiz üstün
cihan ceylan
cihan kılıç
erman çağlar
galip tekin
özer aydoğan
iltem dilek
kenan yarar
yetkin gülmen
cem güventürk
nisan hakan
göksu gül
kaan sezyum
serkan altuniğne
cem dinlenmiş
alpay erdem
ilker altungök
emrah ablak

her hafta çarşamba günleri yayınlanan derginin bugün itibariyle derginin 628. sayısı yayınlanmış ve bugüne kadar derginin 44 cilti basılmıştır.


otakuturk.net/foto
boyblue
Türkiye içerisinde yayın yapan mizah dergileri arasında favorim olan dergidir. esaslı kadrosunu sıkı takip ederim. Türkiye'de mizahın öncüsü oldukları söylenebilir, internette dolaşan ve sürekli olarak kullandığımız karikatürlerin mutfağı burasıdır zira
undertakersss
kendi geleneğimin bir ögesi olmuştur kendisi, ne zaman ankara-istanbul arası seyahat etsem eskişehir terminalinden alır varacağım yere kadar ıncığını dıncığını okurum. penguenden sonra en sevdiğim mizah dergisi.
toriko
haftalık yayınlanan mizah dergisi. karikatürlerinin yanı sıra çok sağlam köşe yazıları vardır. memo tembelçizer'in ''utanmadan iddaa ediyorum'' köşesi harikadır. ayrıyetten ersin karabulut ve tabi ki hunili kral yiğit özgür favorilerimdir.
greenmustang
yiğit özgür gibi mizahta master yapmış bir çizere sahip olan haftalık dergidir. ersinin köşesi sandık içiydi penguende o zamandan beri kesik kesik de olsa takip ederim, oldukça güzel bir köşedir.