confessions

trao

➤ - ikinci nesil otta

  1. toplam giri 40
  2. takipçi 0
  3. puan 499

otisabi

ryukon
yılmaz aslantürk üstat tarafından, 1990'lı yıllardan beridir yazılıp çizilen hikaye ve aynı ismi paylaşan ana karakteridir.

otisabi, alemin en çapkın adamıdır. zekidir, kurnazdır, kadınların ne istediğini bilir ve her zaman istediğini elde eder. birçok erkeğin olmak istediği karakterdir de denilebilir. ancak herkes otisabi gibi olmak istesede büyük bir çoğunluğunun sonu serideki kaan gibi olur :)

aynı zamanda otisabi, yılmaz aslantürk'ün bir nevi lakabı gibi olmuştur. hatta direk lakabı da denilebilir.

ayrıca belirtmek isterim ki, otisabi, yıllarca büyük bir heyecanla, severek, gülerek ve yer yer "vay anasını" gibisinden tepkiler vererek okuduğum, gerçekten büyük hayranı olduğum bir hikayedir. umarım daha uzun yıllar okuruz.


otakuturk.net/foto

en sevdiğiniz anime replikleri

ryukon
ben kibar kızlardan nefret ederim.onlarla sohbet edince meraklanıyor, mesajlaşınca huzursuz hissediyorum. telefonla konuşmuşsak yüzümde aptal bir sırıtmayla, arama geçmişine bakıp duruyorum ama biliyorum ki kibar oldukları için böyle davranıyorlar. bana karşı kibar olan başkasına karşı da kibardır. Ancak her zaman, kendimi bunu unutmuş bir halde buluyorum. eğer gerçek, zalim bir metres ise, eminim ki yalan, kibar bir kızdır. bu yüzden, kibarlık bir yalandır. sürekli beklenti içinde oldum, sürekli yanıldım. bir yerden sonra ümit etmeyi bıraktım. yüz savaştan sağ çıkmış yalnız savaşçı, tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez. iş kaybetmeye geldiğinde ben en güçlüyüm. bu yüzden, her zaman, kibar kızlardan nefret edeceğim.

hikigaya hachiman - yahari ore no seishun love come wa machigatteiru


otakuturk.net/foto

tokyo revengers

ryukon
sürekli birbirine benzer konuları işleyen serilerden sıkılan ve farklı tarzda bir manga arayanlar için biçilmiş kaftan olan seridir. ilk bölümden itibaren sizi kendine bağlayan ve bir sonraki bölümde neler olacağını büyük bir merakla bekleten bir seri olduğunu de belirtmek isterim. özellikle benim gibi vurdulu kırdılı, gangster, çete vs. içeren serileri sevenler varsa bu seriyi hiç kaçırmasınlar ve direk okumaya başlasınlar derim. ayrıca serinin çizimleri güzel ve okuması da rahat olduğu için soluksuz bir şekilde okuyacağınızın ve vaktin nasıl geçtiğini anlamadan güncele geleceğinizin de garantisini verebilirim. özellikle çocukluğu sokaklarda geçmiş ve çocukken çok fazla kavga eden biriyseniz bu serinin sizlerde apayrı bir yeri olacağı kanaatindeyim. şayet ben seriyi beğendim ve okumaya da devam ediyorum. aranızda henüz okumamış olanlarınız varsa da okumalarını tavsiye ederim.

konusu: Takemichi Hanagaki ince duvarları olan köpek bağlasan durmayacak bir evde yaşayan ve kendinden altı yaş küçük patronu tarafından aptal yerinen konan bakirin tekidir. Haberleri izlerken, Takemichi ortaokuldaki sevgilisi Hinata Tachibana'nın öldüğünü öğrenir. Hayatındaki ilk ve son sevgilisi, azılı bir örgüt olarak bilinen Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürülmüştür. Hayatının dibe vurduğu sırada ortaokul yıllarına zamanda on iki yıl geriye sıçrayarak geri döner!! Hinata'yı kurtarmak ve durmadan kaçtığı hayatını değiştirmek için umutsuz vaka olan yarı zamanlı işçi Takemichi, Kanto'nun en acımasız çetesinde en tepeyi hedeflemek zorundadır!! -alıntıdır-


otakuturk.net/foto

okumak için: https://serimanga.com/manga/tokyorevengers

dipnot: serinin tam ismi Tokyo卍Revengers (tokyo manji revengers)'dır. Ancak başlık ve url'de 卍 karakteri kullanılamadığı için başlık tokyo revengers şeklinde açılmıştır.