confessions

trao

➤ - ikinci nesil otta

  1. toplam giri 262
  2. takipçi 0
  3. puan 2243

oolong

trao
Dragon Ball serisindeki sapık domuz. Kendisini ilk olarak küçük bir kasabadaki kızları, canavara dönüşerek kaçırması ile tanıyoruz.
Bu domuz yeteneği sayesinde 5 dakika boyunca istediği bir cisime (canlı/cansız) dönüşebilir. Fakat her 5 dakikalık dönüşümün ardından 1 dakika dinlenmesi gerekir.


otakuturk.net/foto

shiliew

trao
Eski impel down baş gardiyanı ve mahkumu. Baş gardiyan olduğu dönemde mahkumları öldürdüğü için görevden alınarak hapsedilmistir. Daha sonra impel down'da çıkan olaylar ile baş edebilmek için Magellan tarafından geçici süreliğine serbest bırakılmıştır. Magellan, Shiryu'nun eski impel down çalışanı olduğu için onun adalet inancına güvenmiş, kaçmaya çalışan mahkumları durdurmasını istemiştir. Shiryu ise bu güveni boşa çıkarmış ve magellan'ın zehirlediği Theach ve adamlarına panzehir verip karasakal korsanlarına katılmıştır.

the legendary moonlight sculptor

trao
kız kardeşi ve büyükannesi ile yaşayan lee hyun'un yoksul bir yaşantısı vardır. bir gün eskiden oynadığı "büyü kıtası" adlı oyunda "weed" nickli karakterini satışa çıkarır ve yüklü bir miktar para kazanır. ne yazık ki babasından kalan borçları almaya gelen tefeciler, kazandığı paranın neredeyse hepsini alır. oyunlardan büyük paralar kazanılacağını anlayan weed (lee hyun) dünyanın ilk sanal gerçeklik oyunu olan kraliyet yolu'nu (royal road) oynamaya başlar.

akatsuki

trao
Kurucuları Yahiko, Konan ve Nagato olan oluşum.
Savaş sırasında mağdurlara yardım edip, ninja savaşlarına karşı duran ve barışı sağlamaya çalışan bir topluluktur. Ama Tobi'nin gizli planları, Hanzo ve Danzo'nun kurduğu tuzaklar yüzünden akatsuki çoğu üyesini (Yahiko'da dahil) kaybetmiştir. Yahiko'nun ölümünden sonra Nagato intikam almak için Hanzo'yu ve hanzo'ya bağlı olan herkesi katletmiştir. Verdiği kayıplar yüzünden acı çeken Nagato, dünyanın uzlaşma yolu ile barışa kavuşamayacağını düşünmeye başlamıştır. Dünyanın ancak çok büyük kayıplar verilerek, büyük acılar çekilerek barışa ulaşacağına inanmıştır. Daha sonra Pain takma adını kullanan Nagato, (yaptığı planlardan haberi olmadan) Tobi ile anlaşarak s-seviye güçlü ninjalardan oluşan yeni Akatsuki'yi kurmuşlardır. Yeni amaçları olarak tüm kuyruklu canavarları ele geçirip 10 kuyrukluyu diriltmek ve dünyaya büyük bir acı yaşatmak olmuştur.
Buraya kadar her şey güzeldi. Buradan sonra Tobi, Pain'i kukla gibi kullandı, sonra Madara, Tobi'yi. Daha sonra Zetsu, Madara'yı ve en sonunda Kaguya, Zetsu'yu kullandı. Akatsuki'de kuklanın kuklasının, ... , kuklasının kuklası oldu. Yazık oldu.

kentaro miura

trao
En ünlü seinen mangalardan berserk'in mangakası.

Saatler önce gelen (20 Mayıs 2021'de ) vefat haberi tüm berserk hayranlarını hüzne boğmuştur. Aslında 6 Mayıs 2021'de vefat etmiştir. 2 hafta boyunca vefatı gizlenmiş.
54 yaşında aramızdan ayrılan usta sanatçının ölüm nedeni aort (diseksiyonu) yırtılması.
Huzur içinde yatsın.

otakuturk.net/foto

paramecia

trao
one piece evreninde üç şeytan meyvesi türünden biridir. Tanımlanması zor bir türdür. En basit ifadeyle şöyle anlatayım:
Diğer iki tür logia ve zoan'dır. Eğer bir meyve logia veya zoan özellikleri göstermiyorsa paramecia'dır diyebiliriz.

Burada dikkat edilmesi gereken logia türü meyveler ile karıştırılmaması. Logia kullanıcısına doğa üzerindeki elementlerin (ateş, ışık, buz ve ara elementler; çamur vs ) gücünü bahşeder. Logia yiyenler direkt o elemente dönüşebilir ve bulunduğu mekanı o element ile kontrol edebilirler. Paramecia'da ise bu çok kısıtlıdır. Hatta bir çok paramecia doğa elementlerinden ayrı özellikler verir kullanıcılarına. Örnek olarak insanların yaşlarını değiştirme, insanların vücutlarını istediği gibi bölme, sadece kendi bedenini istediği gibi bölme, insanların gölgelerini çalıp başka bedenlere aktarma gibi özellikler gösterilebilir.

denjiro

trao
one piece serisinden bir karakter. dokuz kızıl kın'ın bir üyesidir.
Animeyi izleyenler okumasın buradan sonrasını.

kozuki oden'e hayranlık duyan ilk kızıl kın. Oden'in ilk iki takipçisinden biridir.

otakuturk.net/foto
O zamanlar çok gençti denjiro ama kurnazdı da. ticaret ettiği birini dolandırmıştı. (Eiichiro Oda, burada bence denjiro'nun kurnazlığına vurgu yapmak istedi.)
Oden'in ölümü ve diğer büyük olaylar onu çok öfkelendirmiş olsa bile mevcut duruma uyum sağlayarak orochi'nin gözüne girip 20 yıllık süre için hazırlık yapmıştır. Kendini geliştirmiştir. Liderlik vasfına sahiptir, oldukça zekidir.

Biraz övdüm galiba. : )

sony'nin crunchyroll'u satın alması

trao
09/12/2020 tarihinde sony'nin Crunchyroll'u 1,175 milyar dolara satın aldığı/alacağı açıklandı. Yasal işlemler tamamlandıktan sonra Crunchyroll, Sony'nin yan kuruluşu Funimation ile birleşecek. İşlemler tamamlanana kadar Funimation ve crunchyroll bağımsız olarak çalışacak.

İşlemler tamamlanıp anlaşma sağlandıktan sonra Sony bahsi geçen ücreti Crunchyroll'a ödeyecek. Yani kesin bir satın alma yok. (Bazı siteler direkt aldı dedi ama şimdilik Crunchyroll, sony'den bağımsız. )

sony'nin açıklaması;
https://www.sonypictures.com/corp/press_releases/2020/1209/atttosellcrunchyrolltosonysfunimationglobalgroup

crunchyroll'un açıklaması;
https://www.crunchyroll.com/anime-news/2020/12/09/crunchyroll-and-funimation

poneglif

trao
one piece'de yok edilmesi mümkün olmayan kutsal kitâbelerdir. Kayıp yüzyıl hakkında bilgiler içerirler. Ponegliflerin 2 çeşidi vardır.
Mavi renkli poneglifler, büyük bir yıkıcı gücü olan kutsal silahlar hakkında bilgiler içerir. Kaç tane olduğu bilinmiyor. (Belirtilmedi.)


otakuturk.net/foto

Kırmızı renkli ( yol ) poneglifler, grand line'daki son ada olan raftel'e gidilmesi için gerekli olan klavuzlardır. Sadece 4 tane vardır ve Raftel'e gitmek için 4 tanesinede sahip olunmalıdır.

otakuturk.net/foto

Düzeltme nedeni: yazım hatası

deng xiaoping

trao
Yaptığı ekonomik reformlar ile Çağdaş çin'in bu zamanlara gelmesini sağlamış devlet adamı. Şu sözü meşhurdur: Kedinin siyah veya beyaz olması önemli değildir. Önemli olan fareyi yakalamasıdır.

twice

trao
boku no hero academia mangasında/animesinde vücut ölçülerini bildiği herkesin klonlarını yapma yeteneğine sahip kötü (villain) karakteri.
kendi klonunu yapmaktan korkar ama psikolojik çöküntüye uğradığında kendisini yüzlerce kez klonlayabilir. klonlar belli bir hasardan sonra çamur benzeri bir maddeye dönüşüp yok olur.

25. baam

trao
Anlamı "25'inci Gece" olan Tower of god manhwasının ana karakteri. Amacı kuleye tırmanmaya başlayan arkadaşı rachel'a ulaşmak ve kuleyi birlikte tırmanıp Rachel'ın gerçek yıldızları görmesini sağlamak. Zira kulenin en üst katına kim çıkarsa o kişinin isteği gerçekleşiyormuş. Ama kuleye tırmanmak o kadar kolay değildir. Karakterimiz kibar ve biraz saf bir çocuktur.

bentham

trao
Mr. 2 Bon Clay olarak bilinen baroque works ajanının gerçek adıdır.
baroque works ajanları biri kadın diğeri erkek olmak üzere iki kişilik gruplara ayrılmışlardır. Ama bentham kendisini hem erkek hem kadın gibi hissettiği için yanında bir partneri yoktur. bu yüzden kendisine verilen Mr. 2 adıyla birlikte, olmayan partnerinin adını da alarak mr. 2 bon clay sahte ismini kullanmaya başlamıştır. arkadaşlığa önem veren bir karakterdir. one piece mangasının kapak hikayesine göre kendisi impel down'da 5.5'inci katın yeni okama kraliçesi olmuştur.

bu yazımı bentham'ın güzel bir sözüyle noktalıyorum:

” Birileri erkeklik yolundan sapabilir. Birileri kadınlık yolundan da sapabilir. Fakat insanlık yolundan sapmanın bir yolu yoktur. “ - Bentham (mr. 2 bon clay)

flevance

trao
Keşfedilen beyaz kurşun madeni ile zenginleşen ve "beyaz şehir" de denilen one piece serisindeki şehir. Çıkarılan beyaz kurşun başka hiçbir yerde bulunamadığı için çok değerli bir maden olmuştur. Bu şehrin sakinleri beyaz kurşuna çok maruz kaldığı için vücutlarında beyaz lekeler belirip ölmeye başlamışlardır. Tedavisi bulanamayan bu hastalık, diğer ülkelerin salgın olmasından endişelenmesine neden olmuştur. Bu yüzden bu ülkeler Flevance'yi zorla izole etmiş ve daha sonrada şehri yakıp yıkarak hastalıktan kurtulmaya çalışmışlardır. Ve bu hastalık bütün Flevance şehri sakinlerinin ölmesiyle son bulmuştur. (Trafalgar Law hariç.)

namu

trao
Dragon ball serisindeki iyi kalpli karakter. Köyüne su götürebilmek için Tenkaichi turnuvasına katılan karakterimiz oldukça kararlıdır.
Son Goku'ya yenilerek turnuvaya veda eden kahramanımıza Muten Roshi yardımcı olur. Turnuva sonunda Goku ile tekrar karşılaşan Namu, kinto un'a binebilmesiyle hem bizi hemde Goku'yu şaşırtmıştır. Aslında bu Namu'nun ne kadar temiz kalpli bir adam olduğunun göstergesidir.


Görünüşü;

otakuturk.net/foto

altın hafta

trao
Japonya'da 29 Nisan'da başlayan ve 5 Mayıs'ta son bulan resmi tatil. Tatil 4 özel günden oluşur. Bunlar;
- Showa Günü
- Anayasa Günü
- Yeşillik Günü
- Çocuk Bayramı

myanimelist

trao
Bazı manga ve webtoonların olmadığı ya da henüz onaylanmamış olduğu için okuduğum bölümleri ekleyemediğim site.
Genel anlamda iyi olsa bile bu tür eksikler insanı siteden soğutabiliyor.

tsui no taimashi ender geister

trao
2019'da çıkan, doğaüstü olayları konu edinen manga.

Şeytan kovucu olan Michael, çeşitli canavarları öldürmekle görevlidir. Bağlı olduğu teşkilat Michael'i, bir soruşturma için Almanya'dan Japonya'ya gönderir. Burada Akira Kurosawa sahte adını kullanmaktadır. Japonya'daki şeytan kovucu Chikage Awashima ile olayı soruşturmaya başlar.

Bu arada mangakanın her bölüm en az 2 filme gönderme yaptığını belirtiyim. Yukarıda bahsettiğim iki karakterin adları bile aslında gerçek hayatta var olan Japon yönetmen ve oyuncunun adlarıdır.