twitter

rutsama
facebooktan sonra meşhur olan simgesi ise abidik gubidik bir kuş olan sosyal medya sitesi. iyi mekandır klavyesi güçlü olanların fenomen olduğu yerdir lakin ergen taifesi orayı da basmıştır. siteye şöyle bir bakıldığında her kızın kesinlikle kedi sevdiği, starbucksta takıldığı, nutellaya aşık olduğu, yenilen her yemeğin fotoğrafını koyduğu vs. kanısına varılabilir. o derece kültürümüzden uzak yani(tamam peripella yersin anlarım da nutella ne arkadaşım). özellikle gezi parkı olaylarıyla adından daha çok söz ettirmeye başlamış ve yasaklanma kısıtlanma durumları söz konusu olmuştur.
otakugoddess
animecilerin bol olduğu mekan. facebook'taki ergen yeni yetme animecilerdense twitter'daki animecileri tercih ederim. kimileri var ki çok iyi yazıyorlar. güldürüyo çoğu çünkü bir animecinin içini biliyorlar
boyblue
facebook dalgasının etkisi altında kalmış bir platformlardandır bu site. sitenin asıl amacı herkes tarafından mikroblog olarak kullanılabilecek bir sosyal ağ oluşturmaktı. fakat yaşını almış akrabalarının facebook üzerinde hesap açarak caps lock'u taciz ederek yazdıkları yorumlarla kendi gönderilerini istila etmesinin ardından facebook'tan koşarak kaçan genç kullanıcı grubu twitter'a sığındı. ekonomik olarak aktif olan bu kullanıcı kitlesinin peşini bırakmayan şirketler de twitter üzerine taşıdılar operasyonlarını. bu sebeple twitter da ülkemizde ve dünyada kurumsallaşan ve gittikçe facebook'laşan bir sosyal ağ olmaya başladı.

herkes komedyen orada işte artık, ne diyeyim. şirketler bile resmi hesaplarından birbirlerine mention atarak bu komedyenlik ortama ayak uydurayım derken ben de amacımdan şaşıyorum çoğu zaman. hashtaglerle yeni takipçi kazanmaya oynadığım bile oluyor.**

fakat resmi hesapların ve ünlülerin mikroblog'u olmaya devam etmesi nedeniyle cazibesini kaybetmiyor işte. mavi tikli bir hesap ile etkileşime geçmek şahane bir his. televizyona çıkmış köylü gibi bir sevinç geliyor işte :') tabii twitter'ın ülkemizde herkesin birbirine mentionlarla atarlandığı bir yer olduğu gerçeği değişmiyor. değişmeyecek de. ülkemizde en çok sevdiğimiz ve günlük olarak yapmaya devam ettiğimiz aktivite, birbirimizle dalaşmak çünkü. bana bakmayın, bu sitede benim de bolca yaptığım bir şeydi bu.

bir animeci olarak burayı kullanma mevzusuna değinmek istiyorum bir de. twitter, discord'un kazandığı animeci kitlesi için en cazip sosyal ağ olmaya devam ediyor. japonya'da da çok popüler bir ağ olması, twitter'ı sevdiğiniz stüdyolardan haberlere ve mangakaların anlık duyurularına ulaşmak için birinci el kaynak konumuna getiriyor. euphemy'nin değindiği konuya dönersek, japonların twitter'ı gerçekten de bir mikroblog olarak kullanabiliyor olması, bu ağı çekici kılan esas unsur bence. keşke japonca'ya yeteri kadar hakim olsam da, twitter'da fanboyluk işini tüm şanıyla yürütebilsem :')

@dc_boyblue hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz bana bu site üzerinde. yakın zamanda açtım fakat üzerinde durmayı düşünüyorum. yeri geldiğinde ingilizce, yeri geldiğinde türkçe olarak anime ve oyun hakkında düşüncelerimi yazacağım bir yer olur. kişisel hesabımda yapamadığım şeyler bunlar doğrusunu söylemek gerekirse. takipçileriniz tüm yönleriniz ile ilgilenmek istemeyebiliyor.
undertakersss
kullanamadığım bir sosyal medya mecrasıdır. anlık haberlere ulaşmak ve önemli insanlarla ilgili konularda en kolay ulaşım platformu olmasına rağmen içerisindeki kitlenin bilinçsizliği beni itiyor şahsen. ayrıca hem bu kadar gözden uzak hemde bu kadar popüler olması beni şaşırtıyor. rakibi siteler kadar bir kullanım oranı olmasına rağmen daha sütliman geliyor bana. fakat bu tamamen benim ilgisizliğimden de kaynaklanıyor olabilir... emin olamadım şimdi :/
kymophobia
eski 140, yeni 280 karakterlik mental masturbasyon, reklam, siyaset, zart ve zurt mekanı olan sosyal paylaşım sitesi.
herkesi kucaklıyoruz, hepsinin fikirlerine (kendim dahil) saygılıyız ama sokağa çıksa gıyk diyemeyecek adamların herkesin kafasını ezdiği bir yer olması çok ilginç.

bunun dışında maalesef Twitter olmasa, milli sınırlarımız içindeki suçluların, ki bunlara çocuk tecavüzcüleri, kadınları döven, hayvanları öldüren manyaklar, sağa sola taş atan manyaklar da dahil, belki 1/100'ü asla bilinmeyecek bulunmayacak ve suçlu olduğu ortaya çıkmayacaktı.
Dünyanın en saçma ve gerekli organizasyonu.