gekkan shoujo nozaki kun

karalamadefteri
2014 yaz serilerindendir.

konusu:
sakura chiyo, 16 yaşında bir lise öğrencisidir. nozaki umetarou'ya aşık olmuştur.
bir gün cesaretini toplayıp ilan-ı aşk etmek için nozaki-kun yanına gider. ancak heyecandan yalnızca 'senin hayranınım' diyebilir.
yumeno sakiko ismini kullanan ve sevilen bir manga-ka olan nozaki-kun ise bunu yanlış anlar ve sakura'ya bir imza verir.

nozaki-kun'un aylık bir dergi de shoujo yazdığını öğrenen, bundan sonra sakura boyama yeteneği ile nozaki-kun'a destek olacaktır.
ryukon
izlerken bazen kahkahalarla güleceğiniz. bazen de nozaki'nin odunlukları yüzünden, "napıyorsun be adam" diyerek ekran karşısında donup kalacağınız bir seridir. gerek konusu gerekse işlenişi bakımından da 10 numaradır. izlemeyenlerin ilk fırsatta izlemelerini öneririrm. pişman olmazsınız.

axsyv
nozaki-kun'un odunlukları dışında harikalı seri. bütün shiplerin aşırılı tatlı ve romantik olduğu seri. bir tek nozaki'nin odun olduğu, bu yüzden sakura'nın çile doldurduğu seri. nozaki'ye odunluğu yüzünden ceza vermek, işkence etmek, bayıldığında eve götürüp haremime katmak istediğim seri.(üzgünüm sakura) aslında waka, hori-senpai ve mikoshiba'yı da haremime katmak istediğim seri. ama shiplerin bozulmasını istemediğim seri.

animesi final yapmış seri :'(

not: ch54.5 shiplerimiz için baya romantik momentlı bi bölüm.
suzuki san
ayıla bayıla izlediğim seri. içerisindeki romantik komedi oldukça güzeldir. hani komedi ağırlıklı olsa da eğlenceli buldum. sonu beklenileni vermemiş olsa da üzmemiştir. konusu oldukça hoşuma gitti. özellikle liseli mangaka olayı çok iyi idi. ilk başta bakuman akla gelse de bakumandan farklı tavırlar sergileyen bir nozaki-kun ile karşı karşıyayız. sadece nozaki nin mangakalık maceraları için bile izlenir. oldukça güldüren, "evet mangakalar belki de böyledir" dedirtecek cinste bir şekilde sunmuşlar bize. nozaki mangasındaki karakterleri etrafından seçmiştir ki izlerken bunlar onlarmıymış diye epey bir gülersiniz.
animenin hatun kahramanı olan sakura tam bir sabır küpüdür. izlerken gülseniz de biraz üzülüyor insan.

çizimleri güzeldir, şarkılarını da beğendim.

konuyu işleme şekilleri açısından working animesini andırır biraz. en azından benim izlerken aklıma hep o anime geldi.
asudee
nozaki ile olmaz bu iş :) gerçi sırf komedisi için izlemiş ve beklediğimi bulmuştum (at kafası, şemsiye, deniz, erkeklerin yatıya kalış sahneleri bile yeter :) ) çizimleri, şarkıları, konuyu işleyişleri çok hoştur. ağırlıklı olarak romantik isteyenleri pek memnun etmeyebilir yine de komedisi lovely complex ile yarışır hatta saydığım sahneleri ile geçebilir :)
berochan
bayağı güldürdü. karakterleri olsun konusu olsun...

genelde komediyi ecchi'yle sağlamaya çalışıyorlar artık shoujou temalı komedi güzel olmuş
hermioneg
lovely complex'te ootani ile odunluğu aynı derecede olan nozaki :d ikisi de insanı delirtir ya hiçbir şeyi anlayamayışları ve odunluklarıyla
bir de favori karakterim kesinlikle yuzuki seo, özellikle kendisini mükemmel görmesine ve her şeyi yapabileceğini falan düşünmesine bayılmıştım
lynettebhelliom
karakterlerine atfedilen agretipleri özellikle çok gerçekçi buldum. baktığın zaman o kadar gerçekçi durmasalar da hepsinin davranışlarında düşünce şekillerinde, içinde bulundukları durumlar ve karşılarında verdikleri trajikomik tepkilerde biraz kendinden ya da tanıdığı birilerinden parçalar buluyor insan. yine bu tarz ironiler üzerine kurulu animelerin/serilerin ana özelliği olarak hikayenin gelişme kısmı biraz fazla uzatılmış da olsa yine de kararında sevimli hoş bir yaz animesiydi
leaderzura
ya ben bu animenin neden shoujo sinifina girdigini anlamadim. tam shoujo degil. shounen de degil. boyle %65 shoujo %35 shounen gibi bence. tabii %100 eglenceli (:
boyblue
animesi bittikten sonra yıllardır 4 koma türündeki mangasını takip etmeye devam ettim ve kalitesini hiç bozmadı. durum komedisi dalında bir altın madenidir, geniş karakter kadrosu içerisinde kim kime denk gelirse gelsin ultra komik bir diyalog yaşanması kaçınılmazdır. nozaki'nin mangasını daha da ilgi çekici kılmak için yaptığı her bir hamle ekibin daha da komik olaylar dizisine girmesini sağlıyor. sanırım yazdığım her bir cümlede elli ayrı övgü olmaya devam edecek, okumanızı tavsiye ediyorum