haikyuu

dwaila
hinata shouyou, "minik dev" takma isimli bir voleybolcuyu izledikten sonra voleybol oynamaya heveslenmiş ve kendi ortaokulundaki voleybol kulübünü tekrar canlandırmaya girişmiştir. yeni kurduğu takımıyla bir turnuvaya girmeyi başaran hinata ve takımı, "sahanın kralı" takma isimli bir başka ortaokullu oyuncu tarafından yerle bir edilmiştir. bu kişiden daha iyi bir oyuncu olacağını söyleyip onu rakibi olarak benimseyen hinata, liseye geçince karasuno voleybol takımına katıldığında gördüğü görüntü karşısında şok olmuştur. geçmeye yemin ettiği rakibi, artık takım arkadaşıdır.


otakuturk.net/foto
ryukon
Haruichi Furudate tarafından çizilen, mangası 2012 yılından beri devam eden, animesinin ise ilk sezonu 2015 yılından yayınlanmış olan shounen seridir.

Serinin şimdiye kadar 5 sezonu yayınlanmıştır

seri voleybol konulu güzel bir seridir. özellikle 3. sezonu için, diğer sezonlardan daha kısa olmasına rağmen, izleyici üzerindeki etkisi bakımından en iyi sezon diyebiliriz. hele son müsabakanın bir final sahnesi var ki tadından yenmez.

haikyuu, birçok kişi tarafından sevilerek takip edilen biri seridir. iyidir, hoştur, sıkılmadan izlenir, gerek konusu gerekse karakterleri iyidir vs. ama bu serinin fanları seriyi gereksiz abartıp sürekli konuşarak, serinin b*kunu çıkartırlar. Bu seriyi izlemeye karar verip fanları yüzünden vazgeçen bir sürü kişi tanıyorum. o yüzden siz siz olun ottalar, seriyi izleyin ama fanlarından uzak durun. "en fazla ne yapıyor olabilirler ki" diye aklınızdan geçirdiyseniz. size sadece şunu diyebilirim. tam narutardlardan kurtulduk derken bunlar çıktı. Umarım anlatabilmişimdir. Neyse herkese iyi seyirler diyor, opening 1'i aşağıya bırakıyorum.

heiwa
başladığından beri izlediğim oldukça eğlenceli ve keyifli bi anime ^^
hinata adlı minnak bir şey olmasına rağmen voleybolu çok seven kendine aynı onun gibi kısa bir as oyuncuyu idol olarak alan bir karakterimiz var. ortaokulda yenildiği ve sonradan yenmeye yemin ettiği kageyama ile aynı liseye gitmesiyle olay başlıyor.
kuroko no basket gibi özel güçleri yok ve bu yüzden kazanacaklarından kesin emin olmayınca daha bi heyecanlı geliyo insana, hem karakterler de çok tatlı :3
joyzura
nadir izlediğim spor animelerindendir
favori karakterim daichi-san ve ryu-san dır :3

yamaguchinin oyuna katılması çok hoşuma gitti çok az sürsede, yamaguchiye saha dışındaki oyuncuların verdiği destek süperdi, asahi-san ağırdan al kelimesinin anlamını biliyor mu :)


izleyin ^_^
undertakersss
izlemeyen varsa

izlesin (büyük harflerle)

spor animelerini zaten beğenerek izlerdim ama bu... bu başka yaa izleyip beğenmeyenini tanımıyorum cidden, kageyama ve hinata'nın diyalogları müthiş benzeri yok yani. ama aynı zamanda ottalarımızın söylediği gibi oyuncular süper yeteneklere sahip değil fakat bu işi daha heyecanlı yapıyor , ekranda doğal yetenek ve insan üstü güçleri değil o çocukların azmini seyrediyorsunuz velasıl kelam

i.z.l.e.y.i.n.!!! i.z.l.e.t.i.n. !!!
rasenya
nedendir bilmem küçüklüğümden bu yana voleybolu pek sevmem-belji beceriksizliğimdendir- ama haikyuuyu izleyince hemen bir takım kurup iyi kötü oynayasım geldi.:)ilk birkaç bölüm kapatmamak için zor tuttum kendimi ama bölümler ilerledikçe beni de içine çekti. anime bitmemiş olunca da mangaya devam ettim tabii ama ne yazık ki onda da güncele geldim ve heyecanla final maçının sonucunu bekliyorum, hoş sonuö belli ama nasıl olacağı da bir merak konusu.
aslında ilk sezonun sonunda maçı kaybettiklerinde çok sinir olmuştum,kuroko no basuke de olduğu gibi neden kaybetmek zorundalar ki bir kez de hem o turnuvayı hem de bahar turnuvasını kazansaydılar ya dedim ama bunun gerçekleşmeyecek bir istek olduğunun da farkındayım sonuçta kendilerine gelip iyice gelişmeleri için hep bir tokata ihtiyaç duyuluyor, üstelik aman aman güçlü bir takım da değiller.
final maçında 5. sette bitmek üzere, kazanacaklarını düşününce yine güçlenmeleri gerekiyor zira ulusallarda çok daha güçlü takımlarla da oynayacaklar.bir tokyo şampiyonunu merak ediyorum umarım nekolar olur, diğer takımları da sevdim ama çöplük savaşlarını ve şimdiye kadar onları hiç yenememiş olmalarını düşününce şampiyon nekolar olacaktır diye de düşünüyorum.
axsyv
heyecanlandıran, kendini sevdiren anime. bir insan her karakteri mi sever? "ya şuna gıcık kapıyorum" diyebileceğim bir kişi bile yok takımda. normalden fazla bile bağlanıyorum hatta, kendime de şaşırıyorum, gerçekmişler gibi hissediyorum. mesela nishinoya'ya güvenim sonsuz. ben ekran karşısında bu kadar güveniyorken takımdakiler nasıl güvenmesinler dimi? yamaguchi'yle oturup saatlerce muhabbet etmek istiyorum ya da yachi'yle ders çalışmak, asahi'yle kedi sevmek. kalbimin tek prensi ise tabii ki oikawa-sama. oikawa için çığlık atan kızlarda kendimi görüyorum, oikawa'nın artislendiği veya sinsice gülümsediği her sahneyi durdurup screenshot alıyorum, bilgisayarım screenshot doldu. son bölümde "doushiyou" diye fısıldadığı kısımda kalbim durdu. aşkım tohru'dan başka, hmmm, bokuto'yla kuroo'nun kankalığı çok tatlı. neyse öyle işte.

haikyuu ile ilgili güzel şeylerden biri, çok dan dan şiddet içerikli korkutucu filan olmadığı için çooooook fazla izleyeni var, çooooook fazla izleyeni olduğu için çooooook fazla fanart çizeni var ve fanartlar bazen çok tatlı olabiliyor. tumblr zaten fangirl yuvasıdır ama twitter'da da çok fanart var, birkaç hesap takip ederseniz timeline'ınız şenlenir.